Tyrime įrodytas nuo smegenų vėžio saugančios vakcinos saugumas

Tyrime įrodytas nuo smegenų vėžio saugančios vakcinos saugumas

Remdamiesi neseniai atlikto nedidelės apimties tyrimo duomenimis, mokslininkai teigia, kad eksperimentinė vakcina gali padėti gydyti sunkią galvos smegenų onkologinę ligą – glioblastomą.

Šiuo metu, pritaikius standartines gydymo priemones, beveik pusė glioblastoma susirgusių asmenų miršta per 15 mėnesių nuo diagnozės nustatymo. Pastaruoju metu mokslininkai deda dideles pastangas, siekdami surasti būdus ir priemones, kurie galėtų prailginti sergančiųjų glioblastoma išgyvenamumą.

Mokslininkų komanda iš Djuko vėžio instituto (Jungtinės Amerikos Valstijos) atliko nedidelės apimties tyrimą. Į jį buvo įtraukti 11 glioblastoma sergančių pacientų, kuriems taikytas sudėtinis gydymas – imunoterapija ir chemoterapija. Imuninę sistemą veikiantis preparatas – vakcina, sauganti nuo citomegalo virusinės infekcijos. Anksčiau atliktų tyrimų duomenimis, šis virusas turi įtakos glioblastomos patogenezei. Kaip chemopreparatas su vakcina buvo pasirinktas temozolomidas. Kiekvienam tyrimo dalyviui buvo taikomas intensyvus gydymas temozolomidu ir 6 vakcinos injekcijos.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad vakcina buvo toleruojama gerai. 4 iš 11 tiriamųjų išgyveno daugiau nei 5 metus.

Mokslininkų teigimu, tikėtina, kad, atlikus detalesnius tyrimus, šis sudėtinis gydymas bus taikomas glioblastoma sergantiems pacientams ir leis pasiekti geresnių rezultatų.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=202893

Komentarai išjungti.