Mažiau oksitocino organizme – mažiau empatijos

Mažiau oksitocino organizme – mažiau empatijos

Tyrimu mokslininkai nustatė, kad žmonės, kurių kraujyje yra mažai vadinamojo meilės hormono oksitocino, yra mažiau empatiški.

Į Velso Kardifo universiteto (Didžioji Britanija) inicijuotą tyrimą įtraukta 20 suaugusių asmenų, kuriems dėl tam tikrų medicininių patologijų buvo sumažėjęs oksitocino kiekis kraujyje. Kontrolinę grupę sudarė 20 sveikų asmenų. Visiems tiriamiesiems pateikti specialiai parengti klausimynai ir užduotys empatijos lygiui įvertinti. Tyrėjai primena, kad empatija – tai gebėjimas pajausti, suvokti kito žmogaus jausmus. Rezultatai atskleidė, kad mažiau oksitocino kraujyje turintys asmenys pasižymėjo mažesne empatija. Paskyrus oksitocino preparatus, pagerėjo tokių asmenų savijauta, taip pat jie surinko daugiau balų empatiją vertinančiuose testuose.

Oksitocinas yra hipofizės hormonas. Ankstesnių tyrimų duomenimis, šis hormonas buvo siejamas tik su vaisingumo funkcijomis, nėštumu, kūdikio maitinimu. Mokslininkai teigia, kad vis daugiau duomenų įrodo ir kitas oksitocino savybes. Reikėtų pamąstyti apie pakaitinę terapiją šiuo hormonu visiems hipofizės operacijas patyrusiems asmenims, kurių kraujyje nustatomas sumažėjęs minėto hormono kiekis.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=199631

Komentarai išjungti.