Motinos piene esantys antioksidantai gali apsaugoti nuo kepenų ligų

Motinos piene esantys antioksidantai gali apsaugoti nuo kepenų ligų

Antioksidantai saugo ląsteles nuo įvairių pažeidimų. Manoma, kad jie gali padėti išvengti tam tikrų lėtinių ligų – širdies ir kraujagyslių patologijų, vėžio. Neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad motinos piene dažnai randamas antioksidantas gali apsaugoti nuo nealkoholinės suriebėjusių kepenų ligos išsivystymo.

Antioksidantų dažniausiai randama vaisiuose ir daržovėse. Jų yra labai daug. Dažniausiai minimi yra vitaminai E ir C, selenas ir karotenoidai. Neseniai Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktame tyrime nustatyta, kad vienas antioksidantas pirolokvinolino kvinonas (PKK), didžiausiais kiekiais randamas motinos piene, kiviuose, sojų pupelėse, gali padėti sumažinti nealkoholinės suriebėjusių kepenų ligos išsivystymo riziką.

Tyrimas buvo atliktas su laboratorinėmis besilaukiančiomis pelėmis. Dalis pelių buvo maitinamos gausia riebalų ir angliavandenių dieta siekiant sukelti nutukimą. Kitai grupei buvo skiriama dieta, paremta sveikos mitybos principais. Iš abiejų šių grupių atrinktos kelios pelės, į kurių geriamąjį vandenį buvo pridedama PKK. Gimę pelių jaunikliai taip pat buvo maitinami skirtingai, kaip ir jų motinos. Dalis pelių jauniklių su motinos pienu gavo ir PKK.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad pelės, kurioms skirta gausi riebalų ir kalorijų dieta, priaugo daugiau svorio, nei sveikai maitintos pelės. PKK skyrimas reikšmingos įtakos svoriui neturėjo. Tačiau pastebėta, kad tiek pelėms, tiek jų jaunikliams PKK skyrimas buvo susijęs su sumažėjusia nealkoholinės suriebėjusių kepenų ligos išsivystymo rizika. Mokslininkai nustatė, kad PKK, esantis motinos piene, saugojo pelių jauniklius nuo nealkoholinės suriebėjusių kepenų ligos išsivystymo net ir tais atvejais, kai peliukai maitinosi nesveikai.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/315073.php

Komentarai išjungti.