Vyresnių tėčių vaikai dažniau tampa moksliukais

Vyresnių tėčių vaikai dažniau tampa moksliukais

Biologiškai vaikų gali susilaukti įvairaus amžiaus vyrai. Kokią įtaką tėvo amžius turi jo palikuonims, analizuota daugelyje tyrimų. Neseniai atlikę tyrimą mokslininkai pastebėjo, kad vyresnių tėčiu vaikai dažniau pasižymi itin dideliu intelektu ir pasiekia gerų mokslo rezultatų.

Tyrimą atliko jungtinė mokslininkų komanda iš Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Tyrimui vadovavo dr. Magdalena Janecka. Į tyrimą įtraukta daugiau nei 15 tūkst. vaikų, gyvenančių Didžioje Britanijoje. Mokslininkai surinko informaciją apie išsilavinimą, elgesį, intelekto testų duomenis ir tai, kokio amžiaus buvo tiriamųjų tėvai, kai susilaukė palikuonių.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad vyresnio amžiaus tėčius turintys berniukai surinko didesnį intelekto koeficiento balą, buvo gabesni mokslams, ypač inžinerijai, matematikai, technologijoms. Akivaizdaus ryšio tarp mergaičių intelekto koeficiento, mokslo rezultatų ir tėčių amžiaus nenustatyta. Rezultatai išliko nepakitę įvertinus tėvų išsilavinimo, socialinės aplinkos, finansinės padėties ir rasės įtaką.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/318082.php

Komentarai išjungti.