Nauji duomenys apie vėjaraupių virusinę infekciją

Nauji duomenys apie vėjaraupių virusinę infekciją

Vėjaraupius sukelia Varicella zoster virusas (VZV). Analizuodami šio viruso savybes, mokslininkai nustatė, kad šis virusas geba gaminti ir išskirti specialius baltymus, padedančius prisijungti prie baltųjų kraujo kūnelių ir plisti kūne.

Nors vėjaraupiai yra seniai žinoma infekcinė liga, tikslūs mechanizmai, kaip VZV plinta organizmu, iki šiol nebuvo aiškūs.

VZV vaikams sukelia vėjaraupius, o suaugusiesiems – juostinę pūslelinę. Patekę į kvėpavimo takus, virusai prisijungia prie imuninės sistemos komponentų – baltųjų kraujo ląstelių ir kartu su jomis išplinta po visą organizmą ir sukelia bėrimus.

Norėdami geriau išsiaiškinti VZV plitimą, mokslininkai analizavo, kaip virusas veikia chemokinus – mažus imuninės sistemos baltymus, kurie geba prisijungti prie baltųjų kraujo ląstelių ir skatinti jas migruoti į uždegimo vietą. Eksperimentiniame tyrime nustatyta, kad VZV išskiria glikoproteiną C, pastarasis gerokai padidina chemokinų gebėjimą pritraukti baltąsias kraujo ląsteles. Pastarosioms patekus į VZV infekuotą vietą, virusas jų prisijungia ir toliau migruoja organizmu.

Mokslininkų teigimu, atradus priemonių, kaip inaktyvinti glikoproteiną C, būtų galima užkirsti kelią VZV viruso plitimui organizme.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/releases/317656.php

Komentarai išjungti.