Net ir nedaug alkoholio nėštumo metu gali paveikti vaiko išvaizdą

Net ir nedaug alkoholio nėštumo metu gali paveikti vaiko išvaizdą

Mokslininkai teigia, kad nėra saugaus alkoholio kiekio, kurį gali suvartoti besilaukianti moteris. Neseniai atliktame tyrime nustatyta, kad net ir nedidelis kiekis svaigiųjų gėrimų nėštumo metu gali turėti įtakos vaiko išvaizdai.

Mokslininkų komanda iš Belgijos ir Australijos peržiūrėjo daugiau nei 400 moterų ir jų kūdikių iki 1 metų medicininės dokumentacijos, apklausų, apžiūrų duomenis. Ypatingas dėmesys buvo skirtas siekiant išsiaiškinti, kiek alkoholio moterys suvartodavo prieš pastodamos ir kiekvieną nėštumo trimestrą. ,Mažas alkoholio suvartojimas apibrėžtas kaip ne daugiau nei 20 g alkoholio retkarčiais ir mažiau nei 70 g alkoholio per savaitę, ,vidutinis alkoholio suvartojimas – 21–49 g alkoholio retkarčiais ir mažiau nei 70 g alkoholio per savaitę, ,gausus alkoholio suvartojimas – daugiau nei 50 g alkoholio per kartą. Visų tiriamųjų vaikams 1 metų buvo atliktas tyrimas, kurio metu iš daugiau nei 7 tūkst. taškų veide įvertinta, ar vaikas turi dismorfijos požymių. Tyrimai atskleidė, kad net minimalus alkoholio vartojimas nėštumo metu turi įtakos tam tikriems fenotipiniams vaiko požymiams. Plika akimi nematoma, tačiau 3D vaizdinimo technika padeda nustatyti minimalius, tačiau dismorfiją rodančius nosies, lūpų, akių pakitimus. Kuo gausiau alkoholio vartojo moteris besilaukdama, tuo fenotipiniai pokyčiai buvo akivaizdesni.

Remdamiesi šiais duomenimis, mokslininkai teigia, kad saugaus alkoholio kiekio nėra. Reikėtų rekomenduoti nėščiosioms vengti bet kokio alkoholio vartojimo kelis mėnesius iki nėštumo ir viso nėštumo metu.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/317843.php

Komentarai išjungti.