Fiziškai judantys vyresni asmenys turi mažesnę riziką mirti nuo širdies ligų

Fiziškai judantys vyresni asmenys turi mažesnę riziką mirti nuo širdies ligų

Mažas fizinis aktyvumas, nuolatinis sėdėjimas yra labai pavojingas sveikatai. Kai kurie ekspertai tai vadina sėdėjimo liga. Įvairių autorių duomenimis, pasaulyje mažas fizinis aktyvumas, kaip spėjama, yra susijęs su 3,2 mln. mirčių kasmet.

Neabejojama, kad reguliarus fizinis aktyvumas sumažina mirties nuo bet kokios priežasties ir mirties nuo širdies ligų riziką suaugusiesiems, ypač vidutinio amžiaus asmenims. Dėl įvairių priežasčių iki šiol nebuvo atlikta tyrimų, vertinančių fizinio aktyvumo naudą vien vyresnio amžiaus pacientams.

Į Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktą tyrimą buvo įtraukti 2 465 abiejų lyčių atstovai nuo 65 iki 74 metų. Visiems tyrimo dalyviams buvo pateikti klausimynai, padedantys įvertinti gyvensenos ypatumus, ypač fizinį aktyvumą. Taip pat surinkta informacija apie tiriamųjų išsilavinimą, pamatuotas ūgis, svoris, įvertintas kraujospūdis ir cholesterolio kiekis kraujyje. Stebėjimas truko nuo 1997 iki 2013 metų. Per šį laiką registruoti visi mirties atvejai ir jų priežastys.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad vidutinis ir didelis kasdienis aktyvumas buvo susijęs su mažesne širdies ligų bei mirties nuo bet kokios priežasties, įskaitant insultą ir infarktą, riziką.

Mokslininkai teigia, kad fizinis aktyvumas padeda optimizuoti kūno svorį, sumažinti kraujospūdį, apsaugo nuo trombų susidarymo, mažina gliukozės kiekį kraujyje, mažina vadinamojo blogojo ir didina ,gerojo cholesterolio kiekį kraujyje.

Parengta pagal American Geriatrics Society. Physical activity reduces heart disease deaths for older adults. Medical News Today. MediLexicon, Intl., 9 Jan. 2017. Web.
9 Jan. 2017.
http://www.medicalnewstoday.com/releases/315100.php

Komentarai išjungti.