Atlikę magnetinio rezonanso tomografiją anksčiau diagnozuosime demenciją

Atlikę magnetinio rezonanso tomografiją anksčiau diagnozuosime demenciją

Dešimtis milijonų žmonių pasaulyje vargina atminties ir pažintinių funkcijų sutrikimai, kuriuose sukelia demencija. Šiandien nėra efektyvaus šios neurologinės patologijos gydymo būdo, skiriami vaistai gali tik kiek sušvelninti simptomus. Neabejojama, kad simptominis gydymas yra efektyvesnis tais atvejais, kai liga nustatoma anksti.

Neseniai atliktame tyrime nustatyta, kad magnetinio rezonanso tomografija (MRT) leidžia ankstyvoje stadijoje nustatyti, ar pacientai, besiskundžiantys mąstymo ir atminties sutrikimais, serga Lewy kūnelių demencija ar Alzheimerio liga, bei laiku skirti adekvatų gydymą.

Į 2005 metais mokslininkų komandos iš Jungtinių Amerikos Valstijų pradėtą tyrimą įtraukta 160 pacientų, kuriems nustatyti vidutiniškai išreikšti mąstymo ir atminties sutrikimai. Visiems tiriamiesiems atlikta galvos smegenų MRT ir išmatuotas hipokampo dydis. Dvejus metus kartą per metus tiriamiesiems buvo kartojami MRT. 61 tiriamajam per šį laiką išsivystė Alzheimerio liga, 20 – Lewy kūnelių demencija. Vertindami MRT duomenis, tyrėjai pastebėjo, kad pacientams, kuriems kartojant MRT buvo nustatomas toks pat hipokampo dydis, 6 kartus dažniau buvo nustatoma Lewy kūnelių demencija, palyginti su asmenimis, kurių hipokampas dinamikoje mažėjo. Šis požymis buvo būdingesnis Alzheimerio ligai.

Taigi, tyrimo autorių teigimu, reguliariai atlikti vaizdinius galvos smegenų tyrimus yra naudinga.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=199640

Komentarai išjungti.