Lytinių takų mikroflora turi įtakos pūslelinės ir Zikos virusų migracijai

Lytinių takų mikroflora turi įtakos pūslelinės ir Zikos virusų migracijai

Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, makšties mikroflora turi įtakos užsikrėtimui Zikos ir 2 tipo paprastosios pūslelinės virusine infekcija.

Mokslininkų komanda iš Teksaso universiteto iškėlė hipotezę, kad užsikrėtimo Zikos ir 2 tipo paprastosios pūslelinės virusine infekcija rizika priklauso nuo makšties mikrofloros. Kaip žinoma, vienas šių virusinių infekcijų perdavimo būdų yra lytiniai santykiai.

Buvo atlikta nemažai laboratorinių eksperimentų. Mokslininkai nustatė, kad 2 tipo paprastosios pūslelinės virusas kur kas lengviau dauginasi ir plinta tais atvejais, kai jo aplinkoje yra mažiau Lactobacillus rūšies bakterijų. Zikos virusas taip pat kiek sunkiau dauginasi gausiai Lactobacillus bakterijomis kolonizuotoje aplinkoje, tačiau šiuo atveju svarbios ir dar kelių rūšių bakterijos. Kaip žinoma, Lactobacillus yra normali makšties mikrofloros dalis, tačiau dėl tam tikrų imuninės sistemos būklių, vaistų, higienos priemonių šių bakterijų skaičius gali sumažėti.

Plačiai plintant įvairioms lytinėms infekcijoms, mokslininkai rekomenduoja atkreipti dėmesį į natūralius barjerus. Sveika lytinių takų mikroflora gali būti puiki prevencinė priemonė, padedanti užtikrinti apsaugą nuo pavojingų infekcinių ligų.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=204543

Komentarai išjungti.