Kaip pagerinti jaunų epilepsija sergančių asmenų gyvenimo kokybę?

Kaip pagerinti jaunų epilepsija sergančių asmenų gyvenimo kokybę?

Neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad epilepsija sergantys asmenys, kuriems medikamentinis gydymas padeda išvengti priepuolių, geba pasiekti tokius pat rezultatus įvairiose gyvenimo srityse (moksle, darbe, kasdienėje veikloje), kaip ir epilepsija nesergantys jų bendraamžiai.

Konektikute (Jungtinės Amerikos Valstijos) atliktame tyrime 15 metų buvo stebimas 361 asmuo, kuriems vaikystėje buvo diagnozuota epilepsija. Kontrolinę grupę sudarė 173 sergančiųjų epilepsija broliai ir seserys.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad tie tiriamieji, kuriems medikamentais pavyko visiškai suvaldyti ligą, t. y. epilepsijos priepuoliai nesikartojo 3–5 metus, pasiekė tokius pat rezultatus moksle, darbe, kasdieniame gyvenime, kaip ir minėta neurologine liga nesergantys jų panašaus amžiaus artimieji. Jei epilepsija buvo kontroliuojama blogai, sergantieji šia liga prasčiau mokėsi, jiems sunkiau sekėsi susirasti darbą ir tinkamai atlikti paskirtas užduotis, taip pat sunkiau sekėsi tvarkytis kasdieniame gyvenime, pasirūpinti savimi.

Šio tyrimo rezultatai dar kartą patvirtina jau ankstesnių tyrimų metu gautus duomenis, kad efektyvi epilepsijos kontrolė ne tik pagerina subjektyvią paciento savijautą, bet ir teigiamai veikia visas jo gyvenimo sritis. Todėl visais atvejais reikia rinktis maksimaliai efektyvų gydymo būdą ir priemones.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=203214

Komentarai išjungti.