Kanabinoidų ir chemoterapijos derinys padeda kovoti su vėžinėmis ląstelėmis

Kanabinoidų ir chemoterapijos derinys padeda kovoti su vėžinėmis ląstelėmis

Nauju tyrimu patvirtinta, kad kanabinoidai (aktyviosios kanapių sudedamosios dalys) gali sėkmingai naikinti leukemijos ląsteles. Taip pat mokslininkai nustatė, kad tam tikra tvarka skiriant kanabinoidus ir chemoterapijos preparatus galima pasiekti geresnių onkologinės ligos gydymo rezultatų.

Kanabinoidai jungiasi prie receptorių galvos smegenyse. Stipriausiomis psichoaktyviomis savybėmis pasižymintis kanabinoidas yra tetrahidrokanabinolis (THK). Reikia paminėti, kad nustatyta daugiau nei 100 skirtingų kanabinoidų, pasižyminčių skirtingu poveikiu ir cheminėmis savybėmis. Pastaraisiais metais daugiausiai dėmesio skiriama analizuojant kanabinoidų antivėžines savybes.
Laboratorinių tyrimų ir eksperimentų su gyvūnais metu nustatyta, kad tam tikri kanabinoidai slopina naviko augimą inicijuodami ląstelių nykimą, trikdydami jų vystymąsi ir slopindami kraujagyslių susiformavimą navikiniame audinyje. Pavyzdžiui, kanabinoidas delta-9-THK gali pažeisti arba sunaikinti kepenų vėžio ląsteles. Kanabidiolis efektyviai naikina estreogenų receptorių turinčias ir neturinčias krūties vėžio ląsteles, nepažeisdamas sveiko aplinkinio audinio.

Neseniai mokslininkai iš Londono universiteto pabandė išsiaiškinti kanabinoidų efektyvumą kovojant su leukemijos ląstelėmis. Nustatyta, kad tiek kanabidiolis, tiek THK naikina leukemijos ląsteles. Tiesa, skiriant šiuos kanabinoidus su chemoterapiniais vaistais citarabinu ir vikristinu, antivėžinis poveikis yra didesnis nei šių preparatų atskirų poveikių suma. Reikia paminėti, kad kur kas geresnis poveikis stebėtas tuomet, kai kanabinoidai buvo skiriami po chemoterapinių vaistų, o ne prieš juos.

Mokslininkai teigia, kad atlikus detalesnius tyrimus vėžio gydymo taktika pasikeis – į dažniausias chemoterapinių vaistų schemas bus įtraukiami ir kanabinoidai.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/317798.php

Komentarai išjungti.