Gyvensenos korekcija – būdas suvaldyti 2 tipo cukrinį diabetą

Gyvensenos korekcija – būdas suvaldyti 2 tipo cukrinį diabetą

Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, intensyvi gyvensenos korekcija ir gliukozės koncentraciją kraujyje mažinantys vaistai gali padėti palaikyti glikemiją, atitinkančią normos ribas.

Šiuo metu daugelyje pasaulio šalių rekomenduojama 2 tipo cukrinio diabeto (CD) gydymą pradėti nuo dietos ir gyvensenos korekcijos, o vėliau šias priemones derinti su medikamentais. Tiesa, iki šiol nebuvo visiškai aišku, ar keičiant gyvenseną užtenka kiek daugiau sportuoti, ar būtinas intensyvus reguliarus fizinis krūvis. Į šį klausimą atsakė mokslininkai.

Į dr. Mathiaso Riedo-Larseno inicijuotą tyrimą įtraukta 100 Danijoje gyvenančių asmenų, kuriems 2 tipo CD buvo diagnozuotas mažiau nei prieš 10 metų. Vidutinis tiriamųjų amžius – 55 metai. Pusę tiriamųjų sudarė moterys. Vidutinis HbA1c tyrimo pradžioje buvo 6,7 proc. Pusė tyrimo dalyvių turėjo 5–6 k./sav. 30–60 min. užsiimti intensyvia fizine veikla ir laikytis mažai angliavandenių bei kalorijų turinčios dietos. Likę tyrimo dalyviai stengėsi gyventi kiek aktyviau ir suvartoti mažiau angliavandenių per dieną.

Po metų HbA1c intensyviai sportavusių tiriamųjų grupėje sumažėjo vidutiniškai nuo 6,65 proc. iki 6,34 proc., o kontrolinėje grupėje – nuo 6,74 proc. iki 6,66 proc. ¾ intensyviai sportavusių tiriamųjų reikėjo mažiau CD gydyti skirtų medikamentų arba jų vartojimas buvo iš viso nutrauktas. Taip pat pastebėtas didesnis svorio mažėjimas ir pagerėjęs lipidų profilis kraujyje.

Remdamiesi šiais rezultatais, mokslininkai teigia, kad neužtenka pacientui rekomenduoti tiesiog būti fiziškai aktyvesniam. Norint pasiekti gerų rezultatų, reikia užsiimti gana intensyvia fizine veikla bent 5 d./sav., taip pat mažinti ne tik angliavandenių, bet ir kalorijų kiekį maiste.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=206097

Komentarai išjungti.