Vienišumas sveikatai pavojingesnis nei nutukimas

Vienišumas sveikatai pavojingesnis nei nutukimas

Remdamiesi daugelio tyrimų duomenimis, medicinos specialistai ir mokslininkai teigia, kad nutukimas yra daugelio ligų rizikos veiksnys. Išanalizavę lėtines ligas ir jas veikiančius veiksnius, mokslininkai nustatė, kad panašiai kaip nutukimas, o kartais ir dar labiau neigiamai sveikatą veikia vienišumas ir socialinė izoliacija.

Vienišų žmonių pasaulyje yra labai daug. Viename Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktame tyrime nustatyta, kad iš 2 tūkst. apklaustų asmenų apie 72 proc. tam tikru gyvenimo periodu jautėsi vieniši, o 31 proc. vienišumo jausmas vargino bent 1 k./sav. Kokią įtaką šis reiškinys daro sveikatai, nusprendė išsiaiškinti mokslininkų komanda iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Jie atliko 2 didelės apimties metaanalizes.

Pirmoje metaanalizėje buvo peržiūrėti 148 studijų, kuriose iš viso dalyvavo daugiau nei 3 mln. suaugusiųjų, duomenys. Nustatyta, kad vieniši ir socialiai izoliuoti asmenys turėjo beveik 50 proc. didesnę priešlaikinės mirties riziką, palyginti su asmenimis, kurie nesijautė vieniši ir nebuvo socialiai izoliuoti.

Antroje metanalizėje peržiūrėti 70 tyrimų, kuriuose dalyvavo daugiau nei 3,4 mln. suaugusiųjų, duomenys. Nustatyta, kad vieniši asmenys turėjo statistiškai reikšmingai didesnę ankstyvos mirties.

Abiejų metaanalizių duomenimis, vienišumas ir socialinė izoliacija priešlaikinės mirties riziką didino beveik taip pat kai nutukimas ir kiti didieji lėtinių ligų rizikos veiksniai.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/318723.php

Komentarai išjungti.