Vitamino B3 stoka gali sukelti nėštumo komplikacijų

Vitamino B3 stoka gali sukelti nėštumo komplikacijų

Mokslininkai teigia nustatę pagrindinę persileidimų ir apsigimimų priežastį – vitamino B3 trūkumą.

Jungtinių Amerikos Valstijų ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, 3 proc. šioje šalyje gimstančių vaikų turi tam tikrų raidos defektų, kiekvienais metais užregistruojama apie 23 tūkst. persileidimų. 2015 metais pasaulyje užregistruota 2,6 mln. neonatalinių mirčių ir apie 2,1 mln. negyvagimių.

Persileidimas – sunki netektis tiek moteriai, tiek jos vyrui. Nors atliekamas detalus ištyrimas, aiškios persileidimo priežastys ne visada yra aiškios. Daugeliu atvejų manoma, kad kūdikio netektį lemia genetinių ir aplinkos veiksnių sąveika.

Persileidimų ir apsigimimų patofiziologinius procesus dar kartą pabandė išanalizuoti mokslininkų komanda iš Australijos. Atlikę sudėtingus tyrimus, mokslininkai nustatė, kad daugeliu atvejų nėštumo ar gimdymo metu žuvusiems vaisiams trūksta nikotinamido adenino dinukleotido (NAD) – molekulės, atliekančios svarbų vaidmenį reguliuojant metabolizmą ir DNR pažaidų taisymą. NAD trūkumas gali išsivystyti dėl genetinių veiksnių, lėtinių ligų (cukrinio diabeto) ir nesveikos mitybos. Pagrindinis NAD sintezei reikalingas elementas yra niacinas – vitaminas B3, kurį galima gauti su maistu arba maisto papildais. Daugiausiai vitamino B3 turintys maisto produktai yra tunas, kalakutiena, imbieras ir kt.

Remdamiesi tyrime surinktais duomenimis, mokslininkai teigia, kad ilgalaikis vitamino B3 papildų vartojimas gali sumažinti persileidimų ir įvairių raidos pažeidimų riziką. Nors šiuo metu nėščiosioms rekomenduojamas tik vienas maisto papildas – folio rūgštis, mokslininkų teigimu, netolimoje ateityje ši padėtis turėtų keistis. Tikėtina, kad atlikus išsamesnius tyrimus vitamino B3 papildai bus skiriami tiek planuojančioms pastoti, tiek jau besilaukiančioms moterims.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/318932.php

Komentarai išjungti.