Ar skirsime probiotikus sergantiesiems išsėtine skleroze?

Ar skirsime probiotikus sergantiesiems išsėtine skleroze?

Įdomių naujienų pateikė Mėjų klinikos mokslininkai. Neseniai išplatintame pranešime teigiama, kad žarnyno bakterijos gali padėti kovoti su autoimuninėmis ligomis, įskaitant ir išsėtinę sklerozę (IS).

IS yra autoimuninė liga, išsivystanti tuomet, kai imuninė sistema kaip svetimą atpažįsta ir ima kovoti prie nervus dengiančią medžiagą mieliną. Mielinas atlieka daugybę funkcijų, kurių svarbiausia – nervinio impulso plitimo užtikrinimas. Pažeidus mieliną, sutrinka nervinių impulsų perdavimas iš centrinės nervų sistemos į periferinę ir  organus taikinius. IS simptomai yra raumenų sustingimas ir silpnumas, dvejinimasis, kalbos sutrikimas, koordinacijos problemos, ribotas mobilumas, paralyžius. Dažniausiai simptomai pasireiškia atakomis, tarp kurių visiškai ar iš dalies regresuoja. Šiuo metu nėra jokių efektyvių būdų IS gydyti, visos priemonės veikia tik simptomus, gali suretinti atakas ir kiek sulėtinti ligos progresavimą.

Kadangi IS yra laikoma autoimunine liga, mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, ar įvairiais mechanizmais imuninę sistemą veikiančios žarnyno bakterijos turi įtakos ir šiai patologijai.

Neseniai atliktame tyrime mokslininkai iš Mėjų klinikos analizavo 3 mikrobų tipus, išskirtus iš žmogaus žarnyno. Kaip terpė eksperimentams pasirinktas pelių, sergančių IS, eksperimentinis modelis. Analizė atskleidė, kad Prevotella histicola bakterijos sumažina IS aktyvumą, slopindamos autoimuniniam uždegimui svarbių citokinų gamybą. Dėl šių bakterijų poveikio sulėtėja uždegimas ir demielinizacija.

Mokslininkai teigia, kad jų atradimas yra labai svarbus ir turėtų paskatinti tolesnius šios srities tyrinėjimus.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/318855.php

Komentarai išjungti.