Žaliosios arbatos ekstraktas padeda gydant dantis

Žaliosios arbatos ekstraktas padeda gydant dantis

Dantų jautrumas – daugelį varginanti problema, kuriai gydyti trūksta priemonių. Tiesa, vilčių teikia neseniai atlikto tyrimo duomenys: mokslininkai nustatė, kad dantų jautrumą gali padėti sumažinti žaliojoje arbatoje esantys polifenoliai.

Dantų jautrumas apkartina gyvenimo kokybę. Dažniausias dantų jautrumo sukeltas nusiskundimas yra aštrus, dažnai net sunkiai pakeliamas skausmas geriant karštus ar šaltus skysčius. Apklausų duomenimis, vien Jungtinėse Amerikos Valstijose dantų jautrumu skundžiasi apie 25 proc. suaugusiųjų. Šiuo metu manoma, kad dantys pajautrėja tada, kaip padidėja dantį saugančio viršutinio sluoksnio emalio pralaidumas ir įvairios medžiagos tiesiogiai kontaktuoja su antruoju dantų sluoksniu dentinu. Pats dentinas yra sudarytas iš atvirų mikrotubulių, kuriomis karšti ar šalti skysčiai gali patekti šalia danties nervo ir sukelti nemalonius pojūčius. Dėl pažeisto emalio padidėja ne tik dantų jautrumas, bet ir ėduonies tikimybė.

Šiuo metu dantų jautrumui gydyti dažniausiai skiriamos priemonės, kurių sudėtyje yra nanohidroksiapatito – medžiagos, užkemšančios ar uždengiančios atsivėrusias dentino mikrotubules. Šis gydymo metodas nėra labai paveikus ir visiškai nesumažina padidėjusios ėduonies rizikos. Dėl šios priežasties nuolat ieškoma alternatyvių padidėjusio dantų jautrumo gydymo priemonių.

Mokslininkų komanda iš Wuhan universiteto Kinijoje pristatė iš žaliosios arbatos išskirtą medžiagą epigalokatechino-3-galatą, sujungtą su nanohifroksiapatito kristalais. Šis junginys sukurtas kaip porėtosios silicio nanodalelės. Eksperimentinio tyrimo duomenimis, minėta medžiaga patenka į atvirus dentino kanalus ir iki 96 val. sumažina dantų jautrumą. Taip pat pastebėtas nuo Streptococcus mutans plėvelių susidarymo apsaugantis poveikis.

Mokslininkai tikisi, kad atlikus detalesnius tyrimus naujai sukurtas junginys bus skiriamas efektyvesniam padidėjusiam dantų jautrumui gydyti.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/318822.php

Komentarai išjungti.