Žarnyno mikrofloros disbalansas gali sukelti lėtinio nuovargio sindromą

Žarnyno mikrofloros disbalansas gali sukelti lėtinio nuovargio sindromą

Remdamiesi neseniai atlikto tyrimo duomenimis, mokslininkai teigia, kad asmenų, sergančių lėtinio nuovargio sindromu, žarnyno mikroflora skiriasi nuo jų sveikų bendraamžių.

Nors vis daugiau suaugusiųjų yra diagnozuojamas lėtinio nuovargio sindromas, tikslios šios patologijos priežastys iki šiol nėra aiškios. Detaliau šią problemą nusprendė išanalizuoti mokslininkų komanda iš Jungtinėse Amerikos Valstijose esančio Kolumbijos universiteto.

Tyrėjai atrinko 50 suaugusiųjų, kuriuos vargino tipiški lėtinio nuovargio sindromo simptomai – labai didelis nuovargis po bet kokio fizinio krūvio, raumenų ir sąnarių skausmai, mąstymo sutrikimai ir miego problemos. Tik apie 20 proc. tiriamųjų jau buvo išgirdę lėtinio nuovargio sindromo diagnozę, likusiai daliai ši patologija buvo nustatyta tik atrankos į minėtą tyrimą metu. Kontrolinę grupę sudarė 50 sveikų panašaus amžiaus asmenų. Dauguma tiriamųjų buvo moterys, jų amžiaus vidurkis – apie 51 metai.

Iš kiekvieno tiriamojo buvo paimti fekalijų ėminiai žarnyno mikroflorai identifikuoti. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad lėtinio nuovargio sindromo varginamų asmenų žarnyno mikroflora reikšmingai skyrėsi nuo kontrolinės grupės tiriamųjų tiek bakterijų rūšių įvairove, tiek skirtingų rūšių santykiu.

Pastaruoju metu vis labiau kalbama apie žarnyno mirkobiotos įtaką sveikatai. Remdamiesi šio tyrimo duomenimis, mokslininkai teigia, kad ateityje žarnyno mikroflorą keičiančios priemonės gali būti taikomos ir lėtinio nuovargio sindromui gydyti.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=203175

Komentarai išjungti.