Dažnai skiriami antibiotikai yra susiję su kiek didesne persileidimų rizika

Dažnai skiriami antibiotikai yra susiję su kiek didesne persileidimų rizika

Mokslininkų teigimu, reikėtų peržiūrėti gaires, nurodančias, kokius antibiotikus galima skirti moteriai pirmaisiais nėštumo mėnesiais. Neseniai atliktame tyrime nustatyta, kad keli dažnai skiriami antibiotikai yra susiję su didesne persileidimų rizika.

Mokslininkų komanda iš Morealio universiteto (Kanada) analizavo antibiotikų vartojimo pirmaisiais nėštumo mėnesiais saugumą. Tyrėjai peržiūrėjo 8 702 moterų medicininę dokumentaciją, pildytą 1998–2009 metais. Šiuo periodu visos tyrimo dalyvės buvo 15–45 metų ir patyrė persileidimą iki 14 nėštumo savaitės. Kontrolinę grupę sudarė 87 020 panašaus amžiaus moterų.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad ankstyvuoju nėštumo periodu antibiotikus vartojo 1 428 persileidimą patyrusios tiriamosios (16,4 proc.) bei 11 018 (12,6 proc.) moterų kontrolinėje grupėje. Pasitelkę sudėtingus statistinės analizės metodus, mokslininkai nustatė, kad makrolidų (išskyrus eritromiciną), fluorochinolonų, tetraciklino, sulfonamidų, metronidazolio vartojimas pirmaisiais nėštumo mėnesiais buvo susijęs su apytiksliai 2 kartus didesne ankstyvųjų persileidimų rizika. Nitraforantoinas – preparatas, dažnai skiriamas šlapimo takų infekcijų profilaktikai ar gydymui – nustatytų sąsajų su persileidimų rizika neturėjo.

Mokslininkų teigimu, šie duomenys rodo, kad iki šiol galiojusios antibiotikų skyrimo nėščiosioms rekomendacijos gali būti ne visai tikslios. Tikėtina, kad netolimoje ateityje bus pristatyti naujausių tyrimų duomenimis pagrįsti rekomendacijų pakeitimai.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/317223.php

Komentarai išjungti.