Alkoholis pagreitina moterų raumenų nykimą

Alkoholis pagreitina moterų raumenų nykimą

Tiek senėjimas, tiek menopauzė skatina moterų raumenų masės ir jėgos silpnėjimą. Ši būklė yra vadinama sarkopenija. Moterims raumenys ima nykti sulaukus vidutinio amžiaus. Apskaičiuota, kad per 10 metų netenkama apie 6 proc. raumenų masės, o aštuoniasdešimtmetės moters likusi raumenų masė sudaro apie tris ketvirtadalius jaunos moters raumenų masės. Netekus raumenų masės, pakinta pusiausvyra, eisena, gebėjimas atlikti kasdienes užduotis, todėl mokslininkai ieško būtų, kaip kuo ilgiau išlaikyti didesnę raumenų masę, pagerinti moterų gyvenimo kokybę postmenopauziniu periodu.

Mokslininkų komanda iš Šiaurės Korėjos į neseniai atlikta tyrimą įtraukė 2 400 menopauzę patyrusių moterų, kurių amžiaus vidurkis buvo 62 metai. Iš jų 8 proc. diagnozuota sarkopenija. Išanalizavę visų tiriamųjų užpildytus klausimynus, mokslininkai nustatė, kad sarkopenijos dažnis buvo beveik 4 kartus didesnis gausiau alkoholio vartojusių moterų grupėje, palyginti su moterimis, kurios neviršydavo rekomenduojamo saugaus alkoholio kiekio.

Daugiau alkoholio vartojančios moterys šiame tyrime buvo apibrėžtos kaip tos, kurios alkoholio didesniais, nei rekomenduojama, kiekiais vartoja dažnai ir / ar turi priklausomybę nuo alkoholio. Taip pat pastebėta, kad šios grupės moterys dažniau turėjo padidėjusį kraujospūdį ir sirgo dislipidemija.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=204414

Komentarai išjungti.