Nėščiosioms skiriami antidepresantai yra saugūs kūdikiams

Nėščiosioms skiriami antidepresantai yra saugūs kūdikiams

Mokslininkai ramina besilaukiančias moteris: neseniai atliktu tyrimu nustatyta, kad nėščiosioms skiriami antidepresantai nėra susiję su didesne naujagimių nuotaikos sutrikimų ir kitų sveikatos problemų rizika.

Šiaurės vakarų universiteto mokslininkai tyrė 214 neseniai kūdikių susilaukusių moterų. Pirmąją tiriamųjų grupę sudarė moterys, kurios turėjo nuotaikos sutrikimų, tačiau nėštumo metu nevartojo antidepresantų. Antrąją grupę sudarė moterys, turinčios nuotaikos sutrikimų ir nėštumo metu vartojusios serotonino atgalinės reabsorbcijos inhibitorius. Trečioji grupė buvo kontrolinė, t. y. ją sudarė moterys, neturinčios jokių nuotaikos sutrikimų ir nėštumo metu nevartojusios antidepresantų grupei priklausančių vaistų.

Tiriamųjų kūdikiai buvo vertinti praėjus 4 savaitėms po gimdymo. Mokslininkai nustatė, kad visų trijų moterų grupių kūdikiai nesiskyrė pagal dirglumo, maitinimosi, miego, kvėpavimo rodiklius.

Daugelis nėščiųjų vengia vartoti antidepresantus, manydamos, kad vaistai kenkia kūdikiui, tačiau nerimauti nereikėtų. Mokslininkų teigimu, negydoma depresija yra susijusi su kur kas didesnėmis komplikacijomis, o, kaip rodo šio tyrimo rezultatai, jokio poveikio naujagimių nuotaikai ir kitoms funkcijoms antidepresantai nedaro. Tiesa, reikia paminėti, kad analizuoti buvo tik serotonino atgalinės reabsorbcijos inhibitoriai.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=204399

Komentarai išjungti.