Magnetiniam rezonanso tyrimui naudojamos kontrastinės medžiagos kaupiasi galvos smegenyse

Magnetiniam rezonanso tyrimui naudojamos kontrastinės medžiagos kaupiasi galvos smegenyse

Tarptautinė magnetinio rezonanso tyrimų medicinoje asociacija pristatė naujausias rekomendacijas, kuriose nurodyta, kaip reikėtų tinkamai vartoti kontrastines medžiagas šio radiologinio tyrimo metu. Pastaraisiais metais pasirodė gąsdinančių duomenų, kad gadolinio pagrindu sukurtos kontrastinės medžiagos, injekuojamos į paciento veną prieš atliekant magnetinio rezonanso tyrimą (MRT), gali kauptis galvos smegenyse.

Naujausiose rekomendacijose mokslininkai teigia, kad jei nėra būtina, gadolinis neturėtų būti skiriamas visiems, kuriems atliekama MRT. Kiekvienu atveju reikėtų įvertinti rizikos ir naudos santykį ir tai, ar visada tyrimui reikalingas kontrastavimas.

Paprastai kontrastinė medžiaga turėtų būti parenkama individualiai, atsižvelgiant į jos savybes, tyrimo tikslus, paciento amžių, įvertinant tikėtiną gadolinio depozicijos žalą.

Nepaisant galimos gadolinio depozicijos sukeltos žalos, ši kontrastinė medžiaga kai kuriais atvejais leidžia kur kas tiksliau diagnozuoti ir efektyviau gydyti daugelį patologijų, įskaitant vėžį, neurologines, širdies, kepenų ligas ir kitas patologijas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Gadolinio turinčios kontrastinės medžiagos yra laikomos saugiomis, nepageidaujami poveikiai yra labai reti ir dažniausiai nustatomi sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu sergantiems pacientams.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/releases/318862.php

Komentarai išjungti.