Išmanieji telefonai trikdo nakties miegą

Išmanieji telefonai trikdo nakties miegą

Mokslininkai pataria: jei norite gerai išsimiegoti, išjunkite išmaniuosius telefonus arba palikite juos kitame kambaryje. Tyrimu nustatyta, kad net ir nedidelis kiekis šviesos, sklindantis iš išmaniųjų telefonų, gali paveikti miego trukmę ir kokybę. 

Atlikta nemažai tyrimų, kuriuose nustatyta, kad nepakankamos trukmės ir kokybės miegas yra susijęs su įvairiomis sveikatos problemomis – nutukimu, cukriniu diabetu, depresija, kardiovaskulinės sistemos ligomis.

Atidžiau paanalizuoti, kokią įtaką išmanieji telefonai daro miego kokybei, nusprendė mokslininkų komanda iš Kalifornijos universiteto San Franciske (Jungtinės Amerikos Valstijos). Į tyrimą buvo įtraukta 650 suaugusių amerikiečių. 4 savaites tiriamieji naudojosi išmaniaisiais telefonais, į kuriuos buvo įdiegta speciali programa, registruojanti aktyvaus naudojimosi prietaisu laiką. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad kuo daugiau laiko tyrimo dalyviai naudojosi išmaniaisiais telefonais, tuo mažesnė buvo jų miego trukmė ir blogesnė jo kokybę. Jei telefonu buvo naudojamasi prieš miegą, neigiama įtaka buvo dar didesnė. 

Remdamiesi gautais rezultatais, mokslininkai rekomenduoja kiek galima mažiau naudotis išmaniaisiais telefonais, ypač prieš nakties miegą. Naktį rekomenduojama telefoną išjungti arba laikyti kitame kambaryje. 

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=199690

Komentarai išjungti.