Saldymedis neigiamai veikia lytinę sistemą

Saldymedis neigiamai veikia lytinę sistemą

Manoma, kad saldymedis pasižymi teigiamu poveikiu sveikatai. Keliuose anksčiau atliktuose tyrimuose nustatyta, kad jis gali pasižymėti antivėžiniu poveikiu, sumažinti karščio pylimus ir kitus menopauzės simptomus. Kiek kitokių duomenų pateikė neseniai atlikto tyrimo autoriai. Nustatyta, kad saldymedis gali neigiamai veikti moters vaisingumą.

Mokslininkų komanda iš Ilinojaus universiteto (Jungtinės Amerikos Valstijos), vadovaujama Jodi Flaws, atliko eksperimentinį tyrimą su laboratorinėmis pelėmis. Moteriškosios lyties pelių antraliniai folikulai buvo paveikiami įvairių koncentracijų izolikviritigeninu, pagrindine veikliąja saldymedžio medžiaga. Ekspozicijos trukmė buvo 48–96 val. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad po kontakto su minėta chemine medžiaga daugiau nei 50 proc. sumažėjo aromatazės geno ekspresija. Fermentas aromatazė yra būtinas verčiant testosteroną estrogenu. Sutrikus pusiausvyrai tarp estrogenų ir testosterono, gali pakisti libido, sutrikti mėnesinių ciklas, sumažėti vaisingumas. Estrogenai taip pat yra būtini optimaliai centrinės nervų sistemos veiklai, kaulų metabolizmui, kardiovaskulinės sistemos funkcijoms.

Nors panašių tyrimų su moterimis kol kas nėra atlikta, mokslininkai teigia, kad saldymedžiu ir jo produktais nereikėtų piktnaudžiauti.

 

Parengta pagal Whiteman, Honor. Licorice may lower sex hormone production, reduce fertility. http://www.medicalnewstoday.com/articles/314039.php

Komentarai išjungti.