Plastike esantys chemikalai didina lėtinių ligų riziką

Plastike esantys chemikalai didina lėtinių ligų riziką

Plastikiniai gaminiai yra plačiai naudojami buityje. Kokią įtaką jie daro sveikatai, analizuota nemažai. Neseniai tyrimu mokslininkai nustatė, kad dažnai plastikiniuose gaminiuose aptinkamas chemikalas, patekęs į organizmą, didina kardiovaskulinių ligų, hipertenzijos ir 2 tipo cukrinio diabeto riziką vyrams.

Mokslininkų komanda iš Adelaidos universiteto ir Pietų Australijos Sveikatos ir medicinos tyrimų instituto analizavo, kokią įtaką sveikatai daro ilgalaikė ekspozicija ftalatais – dažnai plastikiniuose gaminiuose esančiais chemikalais. Į tyrimą buvo įtraukta 1 500 Australijoje gyvenančių vyrų.

Ftalatų buvo rasta 99,6 proc. vyresnių nei 35 metų vyrų šlapime. Pastebėta, kad daugiau ftalatų rasta tais atvejais, kai buvo vartojama daug pusgaminių, apdorotų, įvairiose pakuotėse esančių maisto produktų ir gėrimų. Didesnė ftalatų koncentracija buvo susijusi su didesne kardiovaskulinių ligų, 2 tipo cukrinio diabeto ir hipertenzijos rizika. Tyrimo rezultatai išliko nepakitę įvertinus tokių veiksnių, kaip genetinė predispozija, fizinis aktyvumas, žalingi įpročiai, įtaką.

Kaip tiksliai ftalatai yra susiję su minėtų lėtinių ligų rizika, iki šiol nėra aišku. Mokslininkų teigimu, tai greičiausiai yra susiję su uždegimą didinančiu poveikiu.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/318422.php

Komentarai išjungti.