Mokslininkai išsiaiškino, kaip Laimo ligą sukeliančios bakterijos plinta organizme

Mokslininkai išsiaiškino, kaip Laimo ligą sukeliančios bakterijos plinta organizme

Vienas iš požymių, pagal kuriuos įtariama Laimo liga, yra migruojanti eritema. Susirgus šia liga, pasireiškia ir karščiavimas, galvos skausmai, didelis nuovargis. Negydoma Laimo liga gali pažeisti sąnarius, širdį ir nervų sistemą.

Yra žinoma, kad įkandus erkei Laimo ligos bakterijos su jos seilėmis gali patekti į žmogaus organizmą ir krauju išplisti į širdį, sąnarius, nervų sistemą, kitus organus. Tačiau kaip tiksliai bakterijos migruoja kraujyje, iki šiol nebuvo žinoma.

Neseniai atliktame tyrime mokslininkai pabandė išsiaiškinti tikslius Laimo ligos sukėlėjų migravimo mechanizmus. Atlikus eksperimentinius tyrimus, nustatyta, kad tikėtiniausia, jog bakterijos migruoja palei kraujagyslių sieneles. Kiekviena bakterija suformuoja laikinus tiltelius – jungtis su bakterijos sienele. Vis beformuodama naujus tiltelius ir atpalaiduodama senus, bakterija gali migruoti tiek prieš, tiek pagal kraujotakos kryptį. Toks judėjimas kraujagyslių sienelėmis kai kuriais atvejais padeda išvengti imuninės sistemos atpažinimo ir sunaikinimo. Detaliau paanalizavę mokslininkai nustatė, kad minėtas jungtis bakterijai formuoti padeda baltymas, vadinamas BBK32. Tikėtina, kad sukūrus vaistą, inaktyvinantį būtent šį baltymą, būtų galima užkirsti kelią Laimo ligos išplitimui ir sunkių komplikacijų išsivystymui.

Parengta pagal http://www.livescience.com/55895-lyme-disease-bacteria-spread.html

Komentarai išjungti.