Ar vitaminas B3 padeda išvengti melanomos?

Ar vitaminas B3 padeda išvengti melanomos?

Neseniai publikuotame straipsnyje teigiama, kad nikotinamidas gali padėti išvengti melanomos – paties pavojingiausio odos vėžio.

Nikotinamidas, dar vadinamas niacinamidu, yra vitamino B3 forma arba niacinas. Normaliomis sąlygomis šio vitamino randama piene, kiaušiniuose, žaliose daržovėse, liesoje mėsoje. Taip pat yra ir šio vitamino papildų. Vitaminas B3 mažina cholesterolio koncentraciją kraujyje, taip pat yra skiriamas gydant dėl niacino stokos išsivysčiusią pelagrą. Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, šis vitaminas apsaugo ir nuo pavojingiausio odos vėžio – melanomos.

Minėtam tyrimui mokslininkai atrinko 386 pacientus, kuriems diagnozuoti bent 2 nemelanominiai odos vėžio atvejai per pastaruosius 5 metus. Tiriamieji buvo suskirstyti į 2 grupes: vienai 12 mėnesių kasdien buvo skiriama po 500 mg nikotinamido, kitai – placebas. Per šį laikotarpį nustatyta, kad nikotinamidą vartojusių asmenų grupėje naujo nemelanominio odos vėžio išsivystymo rizika buvo 23 proc. mažesnė nei placebo grupėje.

Tikėtina, kad mažinama ir melanomos rizika. Tiesa, tai reikia įrodyti išsamesniuose tyrimuose su didesnės rizikos pacientais. Kol nėra detalesnės informacijos, mokslininkai įspėja, kad nikotinamidas nėra alternatyva nuo saulės apsaugančioms priemonėms. Jį galima rekomenduoti didelės rizikos pacientams su apsauginiais kremais nuo saulės, odą pridengiančiais drabužiais ir pan.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/318876.php

Komentarai išjungti.