Nekaloringa dieta prailgina gyvenimą

Nekaloringa dieta prailgina gyvenimą

Eksperimentiniame tyrime su laboratorinėmis pelėmis nustatyta, kad nekaloringa dieta gali sulėtinti natūralų senėjimo procesą.

Minėtas eksperimentinis tyrimas atliktas jungtinės mokslininkų komandos iš Biomedicinos tyrimų instituto Barselonoje (Ispanija) ir Kalifornijos universiteto (Jungtinės Amerikos Valstijos). Pasitelkę laboratorines peles, mokslininkai analizavo pokyčius, vykstančius odos, raumenų ir kepenų kamieninėse ląstelėse. Tirtos 3, 18 ir 22 mėnesių pelės. Nustatyta, kad cirkadinį ritmą kontroliuojantys genai senstant išlieka aktyvūs, tačiau jų poveikis kiek pakinta. Jaunesnėms pelėms minėti genai reguliuoja ląstelių metabolizmą, energijos apykaitą, skatina atsinaujinimą, DNR replikaciją, o vyresnėms pelėms minėti genai padeda ląstelių kovoje su stresu, uždegimu, skatina ne DNR replikaciją, o pažaidų taisymą. Tikėtina, kad šie genų poveikio pokyčiai turi įtakos organizmo senėjimui.

Detaliau patyrinėję šiuos procesus, mokslininkai nustatė, kad, skyrus pelėms nekaloringą dietą, cirkadinio ritmo genai išlaiko tokį patį aktyvumą sulaukus vyresnio amžiaus kaip ir jaunystėje. Tikėtina, kad nekaloringa dieta padeda sulėtinti senėjimo procesus.

Mokslininkų teigimu, panašūs procesai vyksta ir žmogaus organizme. Taigi turime dar daugiau įrodymų, kad per dieną suvartojamų kalorijų kiekį reikia riboti.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/318902.php

Komentarai išjungti.