Muzikos terapija ir meditacija gali padėti gydant Alzheimerio ligą

Muzikos terapija ir meditacija gali padėti gydant Alzheimerio ligą

Mokslininkai nustatė, kad muzikos terapija ir meditacija gali pagerinti pažintines funkcijas ankstyvosiose Alzheimerio ligos stadijose.

Daugelio tyrimų duomenimis, Alzheimerio liga neretai yra diagnozuojama pavėluotai. Labai dažnai iki diagnozės nustatymo pacientas jau pastebi pirmuosius atminties ir kitų pažintinių funkcijų silpnėjimo požymius, tačiau į gydytojus nesikreipia ir specifiškai veikiančių vaistų nevartoja. Tokie pradiniai simptomai turėtų būti priskiriami labai ankstyvai Alzheimerio ligos stadijai. Neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad nesmarkiai sutrikusias pažintines funkcijas galima pagerinti pasitelkiant meditaciją ir muzikos terapiją.

Tyrimas buvo atliktas Vakarų Virdžinijos universitete (Jungtinės Amerikos Valstijos). Mokslininkų komandai vadovavo med. m. dr. Kim Innes. 60 savanorių suaugusiųjų buvo paprašyta 12 min./d. užsiimti meditacija arba klausytis muzikos. Kontrolinę grupę sudarantys pacientai neužsiėmė nė viena minėta veikla. Tyrimas truko 3 mėnesius, vėliau buvo pratęstas iki 6 mėnesių. Pažintinių funkcijų įvertinimas buvo atliekamas tyrimo pradžioje, po 3 ir po 6 mėnesių.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad klausantis muzikos ir medituojant, labai pagerėjo subjektyvūs pačių pacientų apibūdinti atminties rodikliai bei pažintinės funkcijos, nustatomos pasitelkus objektyvius testus.

Mokslininkų nuomone, šias priemones būtų galima pasitelkti Alzheimerio ligos profilaktikai ir ankstyvosioms stadijoms gydyti.

Parengta pagal Nichols, Hannah. Alzheimer’s disease: Music, meditation may improve early cognitive decline. http://www.medicalnewstoday.com/articles/315464.php

Komentarai išjungti.