Nauji duomenys apie estrogenų poveikį smegenims

Nauji duomenys apie estrogenų poveikį smegenims

Gerai žinomas estrogenų poveikis seksualiniam brendimui ir moters lytinėms funkcijoms. Neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad estrogenai turi svarbią įtaką ir galvos smegenims – padeda apsisaugoti nuo traumų poveikio.

Remiantis anksčiau atliktų tyrimų duomenimis, galima teigti, kad moterims dažniau nei vyrams išsivysto potrauminio streso sindromas (PSS), nepaisant to, kad traumuojančių įvykių moterys patiria kur kas mažiau nei vyrai.

Jungtinė mokslininkų komanda iš Emorio medicinos universiteto Atlantoje ir Harvardo medicinos universiteto Masačiusetse (Jungtinės Amerikos Valstijos) neseniai atliktame tyrime nustatė, kad moteriški hormonai estrogenai atlieka svarbų vaidmenį PSS patogenezėje.

Į tyrimą buvo įtrauktos 287 įvairaus amžiaus moterys, patyrusios traumuojantį įvykį. Joms buvo pateikti klausimynai, padedantys įrodyti PSS bei kartotinai matuojamas estrogenų kiekis kraujyje. Kaip žinoma, šio hormono kiekis kinta menstruacinio ciklo fazėse, nėštumo, perimenopauzinio, menopauzinio periodo metu. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad mažesnis estrogenų kiekis kraujyje buvo susijęs su ryškesniais PSS simptomais. Minėtų simptomų išraiška labai akivaizdžiai koreliavo su estrogenų koncentracija.

Tyrėjai teigia, kad estrogenai neabejotinai moduliuoja atsaką į stresinius dirgiklius per pagumburį, hipofizę ir antinksčius. Taigi kai kuriais atvejais tai gali paaiškinti skirtingas moterų reakcijas į atrodo tuos pačius dirgiklius bei paskatinti dar kartą detaliau paieškoti argumentų pakaitinei estrogenų terapijai menopauzės metu.

http://www.medicalnewstoday.com/articles/315383.php

Komentarai išjungti.