ŽIV užsikrėtę asmenys dažniau suserga cukriniu diabetu

ŽIV užsikrėtę asmenys dažniau suserga cukriniu diabetu

Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcija serga apie 1 mln. žmonių Jungtinėse Amerikos Valstijose, dešimtims milijonų suaugusiųjų diagnozuotas cukrinis diabetas (CD). Paanalizavę šių dviejų patologijų paplitimą, mokslininkai nustatę, kad ŽIV užsikrėtę asmenys turi kur kas didesnę riziką susirgti CD, palyginti su bendrąja populiacija.

Tyrimą atliko mokslininkų komanda iš Emorio universiteto Atlantoje (Jungtinės Amerikos Valstijos), vadovaujama med. m. dr. Alfonso Hernandez Romieu. Iš viso tyrimui atrinkti 8 610 suaugusiųjų, užsikrėtusių ŽIV, ir 5 604 minėta infekcine liga nesergantys asmenys. Tyrėjai peržiūrėjo visų tiriamųjų medicininės dokumentacijos duomenis, atkreipdami dėmesį į tai, ar buvo diagnozuotas 2 tipo CD. ŽIV infekuotųjų grupę daugiausia sudarė vyrai (apie 73 proc.). Apie 41 proc. tiriamųjų buvo juodosios rasės atstovai. Vidutinis tiriamųjų amžius – 45 metai. Beveik visi tiriamieji turėjo aukštesnįjį ar aukštąjį išsilavinimą, pragyvenimo lygis buvo aukštesnis už vidutinį. Vidutinis tiriamųjų kūno masės indeksas buvo 30 kg/m2. Apytiksliai 1 iš 5 infekuotųjų ŽIV taip pat sirgo hepatito C infekcija. Kontrolinėje grupėje dauguma tiriamųjų buvo vyrai, apie 11 proc. priklausė juodajai rasei. Beveik pusė tiriamųjų buvo vyresni nei 45 metų. Daugiau nei 60 tiriamųjų turėjo aukštesnįjį ar aukštąjį išsilavinimą. Nustatyta, kad šioje grupėje tik apie 2 proc. tiriamųjų buvo infekuoti hepatitu C.

Mokslininkai nustatė, kad CD sirgo 10,3 proc. ŽIV užsikrėtusių ir 8,3 proc. kontrolinės grupės tiriamųjų. Didesnė 2 tipo CD rizika ŽIV užsikrėtusiųjų grupėje išliko ir įvertinus tokių veiksnių, kaip amžius, lytis, kūno masės indeksas, genetinė predispozicija, įtaką.

Remdamiesi šiais rezultatais, mokslininkai siūlo pagalvoti apie tai, kad ŽIV užsikrėtusiuosius dėl angliavandenių apykaitos sutrikimų reikėtų pradėti tirti anksčiau, nei rekomenduojama pagal profilaktines patikros programas.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/315555.php

Komentarai išjungti.