Mokslininkai nustatė sąsajas tarp migrenos ir insulto arba infarkto

Mokslininkai nustatė sąsajas tarp migrenos ir insulto arba infarkto

Remdamiesi neseniai atlikto tyrimo duomenimis, mokslininkai teigia, kad migrena sergančios moterys turi perpus didesnę insulto arba infarkto išsivystymo riziką.

Tyrimą atliko mokslininkų komanda iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Jai vadovavo med. m. dr. Cecilija Rambarat. Buvo atrinkta daugiau nei 900 savanorių moterų, kurioms 1996–1999 metais diagnozuoti pirmieji ar pažengę širdies ligų požymiai. Vidutinis tiriamųjų amžius buvo 58 metai. Dauguma tiriamųjų buvo baltaodės. Per 6 metų stebėjimo laikotarpį 18 proc. moterų, kurioms diagnozuota migrena, išsivystė infarktas arba insultas. Per tą patį laikotarpį moterų, niekada neturėjusių migrenos simptomų, grupėje insultu arba infarktu susirgo 17 proc. Skirtumas tarp grupių išliko toks pat ir įvertinus kitų veiksnių įtaką insulto ir infarkto išsivystymo rizikai.

Nors šiame tyrime nustatytas ryšys kol kas yra laikomas asociaciniu o ne priežastiniu, tikėtina, kad minėtas patologijas sieja kraujagyslėse vykstantys uždegiminiai procesai, tačiau tai turėtų paaiškėti detalesnių tyrimų metu.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=199793

Komentarai išjungti.