Stresą patiriantys vaikai suaugę dažniau suserga arterine hipertenzija

Stresą patiriantys vaikai suaugę dažniau suserga arterine hipertenzija

Tyrimu mokslininkai nustatė, kad stresą patiriantys vaikai turi didesnę riziką užaugę susirgti arterine hipertenzija (AH).

Mokslininkų komanda iš Jungtinių Amerikos Valstijų tyrimui atrinko 373 savanorius asmenis nuo 7 iki 18 metų. Buvo surinkta visa informacija apie kraujospūdžio matavimus per 23 metus, pateikti klausimynai, padedantys įvertinti vaikystėje patirtą stresą ir įtampą. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad apie 17 proc. vaikų, kurie vaikystėje buvo patyrę stresines situacijas, suaugę turėjo padidėjusį kraujospūdį dieną, atitinkantį klinikinės AH kriterijus. Taip pat tokiems asmenims dažniau buvo nustatomas padidėjęs kraujospūdis naktį ir kraujospūdžio svyravimai.

Tyrėjai teigia, kad tokius rezultatus paaiškinti yra ganėtinai nesunku. Tiek streso, įtampos, tiek AH patofiziologijoje svarbų vaidmenį atlieka simpatinė nervų sistema. Ankstyvoje vaikystėje stresinių situacijų suaktyvinta simpatinė nervų sistema kiek aktyvesnė gali išlikti ir vėliau, o tai susiję su padidėjusia kraujagyslių vazokonstrikcijos ir AH išsivystymo rizika.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=199792

Komentarai išjungti.