Mieli vaikų, šeimos gydytojai ir slaugytojai,

Mieli vaikų, šeimos gydytojai ir slaugytojai,

mes, jau daugiau nei 15 metų leidžiamo žurnalo Pediatrija autoriai ir moksliniai redaktoriai, pateikdami koncentruotą ir glaustą informaciją apie vaiko sveikatą tyrinėjančio mokslo laimėjimus, stengiamės prisidėti prie Jūsų kasdienio darbo palengvinimo. Visuomet stengiamės skirti daug dėmesio dažniausių vaiko sveikatos sutrikimų sprendimo būdams, nepamirštame ir kai kurių retųjų ligų, atkreipdami dėmesį į diagnostikos, gydymo, ilgalaikės priežiūros ir profilaktikos galimybes.

Praeito šimtmečio pabaigoje ir XXI amžiuje spartėjant technikos progresui, jo laimėjimai ne tik padidina medicinos mokslo įtaką asmens sveikatos priežiūros specialistų darbui, bet ir veikia visų mūsų ir, žinoma, mūsų pacientų gyvenimą. Vertindami vaiko raidą, pratinamės nustatyti, nuo kurio amžiaus vaikas ne tik pradėjo sėdėti, stovėti, vaikščioti, tarti pirmuosius skiemenis, bet ir kaip geba naudotis išmaniosiomis technologijomis. Pastarojo vertinimo terminų pažeidimai dar nėra įtraukti į vaiko vystymosi sutrikimų vertinimo protokolus, tačiau niekaip negalime paneigti išmaniųjų prietaisų kaip vienos didžiausių įtakų vaiko psichoemocinei ir net fizinei raidai. Kinta vaiko mokymo mokyklose strategija ir taktika, kinta vaiko užimtumo ir laisvalaikio samprata, kinta ir jų įtaka vaiko sveikatai. Medicinos terminijoje atsiranda terminai priklausomybė nuo išmaniųjų technologijų, priklausomybė nuo socialinių tinklų, ydingas išmaniųjų technologijų naudojimas ir pan.

Vertindami išvardytas aplinkybes, stengėmės žurnalo Pediatrija puslapiuose skirti daugiau dėmesio ne tik fizinės vaiko sveikatos, elgesio sutrikimams, bet ir vaikų santykiams su informacinėmis technologijomis apibūdinti, siekdami įgalinti mus visus kuo anksčiau pastebėti galimus sutrikimus.

Artinantis pavasariui, atėjus didelio masto gripo ir peršalimo ligų epidemijai, linkime Jums energijos, ištvermės sunkiame ir itin intensyviame kasdieniame darbe ir kuo geresnės sveikatos!

 

Nuoširdžiai

redakcijos kolegija

 

Komentarai išjungti.