Eksperimentinis vaistas teikia vilčių sergantiesiems makulos degeneracija

Eksperimentinis vaistas teikia vilčių sergantiesiems makulos degeneracija

Mokslininkai teigia, kad eksperimentinis vaistas jau netolimoje ateityje gali pagerinti amžine makulos degeneracija sergančių pacientų prognozę.

Amžinė makulos degeneracija – gana dažna oftalmologinė patologija, laikoma bene dažniausia vyresnių nei 60 metų asmenų aklumo priežastimi. Kai kuriems asmenims amžinė makulos degeneracija progresuoja labai lėtai, todėl praktiškai iki pat gyvenimo galo žmogus išsaugo regėjimą. Jei ši patologija progresuoja greitai, gali būti prarandamas gebėjimas matyti tiek viena, tiek abiem akimis. Vienas amžinės makulos degeneracijos tipų yra drėgnoji,arba neovaskulinė, amžinė makulos degeneracija. Šiuo atveju daug naujų kraujagyslių įauga į makulą, ji paburksta, patinsta ir tampa pažeidžiama. Nustačius šią patologija, vienintelis būdas yra kartą per mėnesį į akį suleisti kraujagyslių formavimąsi slopinančius vaistus. Procedūros yra labai nemalonios, o rezultatas ne visada geras.

Vilčių teikia naujas cheminis preparatas, pavadintas AXT107. Nors tyrimai atlikti kol kas tik su laboratoriniais gyvūnais, tačiau rezultatai gana džiuginantys. AXT107 veikia perpus ilgiau nei iki šiol vartojami vaistai. Šiuo metu skiriami preparatai veikia daugiausiai kraujagyslių endolio augimą skatinantį faktorių. AXT107 slopina dar 3 kitus veiksnius, taip pat atsakingus už naujų kraujagyslių formavimąsi akyje. Dėl ilgos veikimo AXT107 injekuoti į akį reikėtų tik kas kelis mėnesius, taigi kur kas mažiau nemalonių ir diskomfortą keliančių injekcijų.

Mokslininkai teigia, kad, atlikus detalesnius tyrimus, AXT107 bus saugiai pradėtas skirti žmonėms.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=201108

Komentarai išjungti.