Kodėl reikėtų vertinti moters širdies susitraukimų dažnį prieš cezario pjūvio operaciją?

Kodėl reikėtų vertinti moters širdies susitraukimų dažnį prieš cezario pjūvio operaciją?

Remdamiesi neseniai atlikto tyrimo duomenimis, mokslininkai teigia, kad širdies susitraukimų dažnio vertinimas prieš cezario pjūvio operaciją turėtų būti atliekamas visoms nėščiosioms. Tai leistų pastebėti spinalinės anestezijos sukeltus kraujospūdžio pokyčius ir paskirti medikamentus.

Daugeliu atvejų, atliekant spinalinę anesteziją, prieš cezario pjūvio operaciją moterims skiriami vaistai, nes siekiama išvengti anestezijos sukelto kraujospūdžio kritimo. Tokie nuo hipotenzijos apsaugantys vaistais pasižymi tam tikrais nepageidaujamo poveikio reiškiniais ir motinai, ir vaisiui. Todėl būtų optimalu, jei šie vaistai būtų skiriami tik tuomet, kai tikrai jų reikia. Mokslininkų komanda iš Ispanijos neseniai atliktu tyrimu nustatė, kad moters pulso dažnis koreliuoja su kraujospūdžio svyravimų rizika.

Išanalizavus 105 gimdyvių, kurioms atlikta cezario pjūvio operacija ir visu preprocedūriniu periodu matuojamas širdies susitraukimų dažnis, duomenis, mokslininkai pastebėjo, kad moterys, kurioms širdies susitraukimų dažnis prieš operaciją kinta keičiant kūno padėtį, kur kas dažniau patiria kraujospūdžio kritimą anestezijos metu. Būtent tokiais atvejais ir reikėtų skirti minėtus nuo kraujospūdžio kritimo saugančius medikamentus. Jei pulso kitimo keičiant kūno padėtį nepastebima, periprocedūrinės hipotenzijos rizika yra kur kas mažesnė.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/releases/318393.php

Komentarai išjungti.