Mieli kolegos,

Mieli kolegos,

beregint prabėgo dar vieni metai rūpinantis mūsų pacientų sveikata. Džiugu pasidalyti žinia, kad Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Urologijos centro kolektyvas toliau sėkmingai dirba ir tobulina gydymo metodus, diegia į klinikinę praktiką naujoves. Dalis gydytojų gilino žinias įvairiose užsienio klinikose, prie kolektyvo prisijungė gabūs ir žinių siekiantys specialistai. Akademinėje srityje sparčiai tobulėja jaunieji kolegos. Mūsų vizija – nuolatinis aukštos kokybės medicinos pagalbos gerinimas, atvirumas visiems racionaliems pasiūlymams, atvira diskusija specialistams ir pacientams rūpimais klausimais. Be glaudaus bendradarbiavimo su jumis, visos Lietuvos gydytojais, mūsų pasiekti rezultatai būtų gerokai kuklesni.

  Kasmet rudens pradžioje jau tampa tradicija susitikti, pasidalyti patirtimi ir padiskutuoti aktualiais urologijos klausimais konferencijoje Urologijos seminarai. Čia galima tiesiogiai pabendrauti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų specialistais, išklausyti jų parengtus pranešimus. Išleidžiame ir leidinį, skirtą įvairių specialybių gydytojams, kurie domisi inkstų, šlapimo takų ir vyrų lytinės funkcijos sutrikimų gydymo klausimais. Jame galite rasti nemažai naujienų apie onkologinių ligų, inkstų akmenligės, šlapimo takų infekcijų ir erekcijos sutrikimų gydymą. Atsiranda vis naujų galimybių gydant šlapimo pūslės ir prostatos vėžį, tobulėja inkstų, šlapimo takų mažai invaziniai diagnostikos ir gydymo metodai, plečiasi funkcinės diagnostikos galimybės. Šiais laikais ypatingo dėmesio ir pastangų reikalauja įvairių specialistų bendradarbiavimas. Kitaip tariant – multidisciplininis požiūris į ligą, į patį pacientą kaip individą. Tai leidžia individualizuoti gydymą ir pasiekti geresnių rezultatų.

  Tikiuosi, kad kiekvienas gydytojas šiame leidinyje ras ne tik ką nors įdomaus ar naujo, bet ir naudingo kasdieniame darbe.

Su geriausiais linkėjimais

 

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Urologijos centro
vadovas doc. Arūnas Želvys

Komentarai išjungti.