Dana-Farber vėžio instituto (Jungtinės Amerikos Valstijos) prof. U. Matulonis vizitas į Nacionalinį vėžio institutą ir Pirmoji Baltijos šalių onkoginekologijos konferencija

Dana-Farber vėžio instituto (Jungtinės Amerikos Valstijos) prof. U. Matulonis vizitas į Nacionalinį vėžio institutą ir Pirmoji Baltijos šalių onkoginekologijos konferencija

2018 metų lapkritis onkologų bendruomenei įsimintinas lietuvių kilmės profesorės onkologės chemoterapeutės Urshulos Matulonis vizitu į Nacionalinį vėžio institutą (NVI) bei jos ir kitų svečių dalyvavimas Pirmojoje Baltijos šalių Onkoginekologijos konferencijoje. Šią konferenciją organizavo NVI, Lietuvos onkologų draugija, Lietuvos akušerių ginekologų draugija ir Vilniaus universitetas.

  1. Matulonis yra Harvardo universiteto profesorė, Dana-Farber vėžio instituto Ginekologinės onkologijos programos vadovė. Lietuvoje ji lankėsi jau trečią kartą. Profesorė gražiai atsiliepia apie mūsų šalį, vis augantį NVI, progresyvius pokyčius onkologijos srityje, kurie vyksta ir Lietuvoje. Profesorė susitiko su NVI direktoriumi prof. Feliksu Jankevičiumi, NVI direktoriaus pavaduotoja mokslui ir plėtrai prof. Sonata Jarmalaite, skyrių vedėjais ir mokslo bendruomene. Prof. F. Jankevičius pakvietė gerbiamą prof. U. Matulonis tapti NVI patarėjų tarybos nare ir įteikė šias pareigas patvirtinantį raštą.

Prof. U. Matulonis lankėsi NVI Mokslo centre, lankė laboratorijas, susipažino su NVI mokslo laboratorijų įranga, atliekamais darbais, mokslo rezultatais. Profesorė neaplenkė ir atnaujinto NVI Chemoterapijos skyriaus, susipažino su Radioterapijos skyriaus įranga ir gydymo galimybėmis.

Vienas viešnios vizito tikslų buvo pristatyti ginekologinio vėžio naujienas Pirmojoje Baltijos šalių onkoginekologijos konferencijoje.

Konferencijos tikslas – pasidalyti geriausiomis savo ir kolegų patirtimis diagnozuojant ir gydant onkoginekologinį vėžį, sužinoti šio vėžio gydymo naujienas.

Džiaugiamės, kad konferencijoje dalyvavo būrys užsienio lektorių, gerai žinomų savo srities specialistų. Be minėtos prof. U. Matulonis, paskaitas skaitė EORTC ginekologinės grupės vadovė N. Ottevanger, NSGO prezidentė A. Auranen, kolegos iš Prancūzijos, Estijos ir visas būrys Lietuvos specialistų. Didžiausios naujienos – proveržis mokslo srityje, genetinės diagnostikos laimėjimai, BRCA mutacijų svarba gydant kiaušidžių vėžį, inovatyvių gydymų (taikinių terapijos, imunoterpijos atėjimas gydant kiaušidžių, gimdos kaklelio vėžį ir kt. Taip pat buvo analizuota šio vėžio epidemiologija, chirurginio ir radioterapijos gydymo naujienos. Konferencijos aktualumą patvirtino gausus dalyvių skaičius ir puikūs kolegų atsiliepimai. Baigiantis šiai konferencijai, buvo sutarta, kad Antroji Baltijos šalių onkoginekologijos konferencija bus organizuojama po 2–3 metų.

Komentarai išjungti.