Gastroenterologija

Gastroenterologija

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos klinika, Lietuvos gastroenterologų draugija ir Įrodymais pagrįstos medicinos draugija, padedant UAB Baltijos idėjų grupė ir partneriai, jau keletas metų organizuoja konferencijas aktualiais šiais laikais gastroenterologijos klausimais. Stengiamės, kad konferencijos programa būtų kuo aktualesnė įvairių specialybių gydytojams, tarp jų ir šeimos gydytojams, paremta praktiniais pranešimais.

Šiais metais pavyko įteisinti lėtinio hepatito C gydymą naujos kartos tiesiogiai veikiančiais antivirusiniais pangenotipiniais vaistais, kurių efektyvumas siekia bene 100 procentų. Gydymas skiriamas sergantiesiems hepatito C viruso infekcijos visais genotipais gydyti. Gydymas gerokai paprastesnis ir trumpesnis. Dažniausiai pakanka 8 savaičių gydymo kurso. Pagrindinė užduotis šiuo metu – kuo anksčiau ir kuo daugiau diagnozuoti užsikrėtusiųjų. Ir toliau sieksime, kad liga būtų gydoma kuo anksčiau (nepriklausomai nuo kepenų fibrozės laipsnio), nes tik taip galime išvengti sunkių komplikacijų. Sergančiųjų atpažinimas gula pirmiausia ant šeimos gydytojų pečių.

Parengtas naujas uždegiminių žarnyno ligų gydymo aprašas, todėl tikimės visų biologinių vaistų įtraukimo į kompensuojamųjų vaistų A sąrašą. Šiuo metu laukiame naujos kartos biologinių vaistų, kurie leis gydyti tuos pacientus, kuriems pirmosios kartos vaistai buvo neefektyvūs.

Konferencijoje bus apžvelgta daug aktualių gastroenterologijos klausimų – stemplės, skrandžio, žarnų, kepenų ligų diagnostikos ir gydymo aktualijos. Pranešėjai pasiruošę supažindinti su pastarųjų metų naujienomis. Tai visos dienos renginys, kuris galėtų sudominti įvairių specialybių gydytojus. Mums labai svarbu, kad šeimos gydytojai kuo greičiau atpažintų sunkesnes virškinimo trakto ligas ir kuo greičiau ligonis būtų perduotas gydyti specialistams.

Visiems žurnalo skaitytojams linkiu sėkmingai baigti šiuos metus ir naujų laimėjimų kitąmet.

Vyriausiasis redaktorius
prof. habil. dr. Jonas Valantinas

Komentarai išjungti.