Mieli skaitytojai,

Mieli skaitytojai,

skatinamas nerimo, alkoholio vartojimas namuose, rūkymas (elektroninių, kaitinamųjų cigarečių), dėl karantino buvo per mažas fizinis aktyvumas, ypač gryname ore, sporto klubuose, o tai turėjo labai neigiamų padarinių, nes hipodinamija, ilgalaikis sėdėjimas prie kompiuterio sulenkus kojas labai didina giliųjų venų trombozės ir plaučių trombinės embolijos riziką. Susirgusiųjų COVID-19 analizė rodo, kad liga pavojingiausia jau sergantiems širdies ligomis, vyrams, turintiems antsvorio ar nutukusiems, sergantiems metaboliniu sindromu ar diabetu.

Būtina pabrėžti, kad karantino metu vieni svarbiausių buvo psichoemociniai rizikos veiksniai. Nerimas, panika, stresas, depresija, liūdesys, socialinė izoliacija, vienišumas buvo tikrai dažni pandemijos palydovai, kurie labai stipriai didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Apie tai rašoma ir Europos kardiologų draugijos gairėse, ir naujausiose publikacijose apie COVID-19 įtaką.

Nepaisant pandemijos, per šiuos metus visi sužinojome daug naujienų, stebėjome spartų mokslo progresą. Palaipsniui pripratome ir pamėgome nuotolinius seminarus, net dideles tarptautines konferencijas stebėjome virtualiai. Dalyvavome daugybėje įdomių virtualiųjų renginių – kartais net po kelis per dieną.

Šiame žurnale su svarbiausiomis mokslo ir praktikos naujienomis jus supažindins mano kolegos kardiologai. Stengėmės apžvelgti įvairiausias kardiologijos sritis – ūminius ir lėtinius ritmo sutrikimus, antikoaguliantų ir apsaugos nuo insulto naujoves, miokardo ligas ir naujas diagnostines galimybes, aptarėme proveržį gydant dislipidemijas ir visiškai naujas tendencijas, naują požiūrį į prevenciją, taip pat neužmiršome arterinės hipertenzijos bei krūtinės anginos. Nemažai dėmesio skyrėme detalioms sporto ir fizinio aktyvumo rekomendacijoms, nes manome, kad tai labai aktualu įvairiomis širdies ligomis sergantiems pacientams.

Žurnalą rengusių kolegų vardu noriu jums visiems padėkoti už sunkų darbą, ištvermę ir pasiaukojimą ekstremaliosios padėties sąlygomis ir, nepaisant visų sunkumų, už norą domėtis, sekti naujienas, skaityti ir tobulėti.

 

Redakcinės kolegijos vardu dėkoju jums, kad esate kartu, ir linkiu gražios vasaros bei gerų atostogų.

 

Su geriausiais linkėjimais

prof. Žaneta Petrulionienė

 

 

 

 

Komentarai išjungti.