Mieli vaikų gydytojai,

Mieli vaikų gydytojai,

laikrodžiai vėl skaičiuoja minutes, valandas, o mes – dienas, savaites iki dar vienų 2021 metų pabaigos. Kiekvieni metai, ne išimtis ir praėjusieji, atneša atradimų ir praradimų, iššūkių ir laimėjimų, o visi – naujų įspūdžių.

  • Atradome nekontaktinį būdą konsultuoti pacientus – ne itin veiksminga pediatrijos praktikos sritis įgyti naujausių medicinos mokslo ir praktikos žinių. Lengviau, pigiau, bet ar tikrai geriau?
  • Praradome galimybę dažnai, o kai kurie ir reguliariai, susitikti su studijų draugais, bičiuliais konferencijose, žinių įgyti koncentruotai, o ne buitiškai. Praradome efektyviausią būdą išsiaiškinti per paskaitą kilusius klausimus – paklausti lektoriaus ir padiskutuoti su juo.
  • Susidūrėme ir dar tebesusiduriame su iššūkiais – didžiulis pacientų srautas, susiformuojantis iš nepasiekusių mūsų karantino metu ir nuolat pasipildantis naujais pacientais; mokomės diagnozuoti ir gydyti beveik visiškai naują ligą, kuri, pasirodo, sunki būna ir vaikams, daug dažniau komplikuojasi dauginio uždegimo sindromu, dažniau turi ilgosios COVID-19 išraišką ir dar nežinia kiek klinikinių kaukių parodys; susiduriame ir dar ryškiau susidursime su pasipriešinimu vakcinacijai, kai tik pradėsime skiepyti mažesnius vaikus.
  • Bet kiek naujų įspūdžių! Medikai politikuoja, politikai sprendžia įvairiausius ligų diagnostikos, gydymo ir prevencijos aspektus, mediciną išmano visi – namie, prie ekranų, gatvėse eitynėse ir susibūrimuose. Tik mums vis trūksta žinių – turime jas atnaujinti, gilinti, įgyti naujų, klausyti, skaityti analizuoti, pritaikyti, džiaugtis rezultatais, o kartais ir nusivilti!

Vertinant šiais keletu aspektų, norisi visiems mums palinkėti ir toliau pasitikėti medicinos mokslo pagrįstais įrodymais, nenukrypti nuo turimų žinių ir didelės sėmės, stiprios sveikatos, meilės bei giedros nuotaikos ateinančiais 2022-aisiais!

 

Redakcijos kolegija

Komentarai išjungti.