Gastroenterologija

Gastroenterologija

Įrodymais pagristos medicinos draugija kartu su Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Gastroenterologijos ir dietologijos centru jau kelerius metus organizuoja konferencijas aktualiais šiam laikotarpiui klausimais. Stengiamės, kad konferencijos programa būtų kuo aktualesnė ir šeimos gydytojams.

Kartu leidžiamas ir naujas žurnalo Gastroenterologija numeris.

Pastaraisiais metais pavyko įteisinti lėtinio hepatito C gydymą naujos kartos tiesiogiai virusus veikiančiais vaistais, kurių efektyvumas siekia bene 100 procentų. Vaistai yra pangenotipiniai, tad neliko jokių kliūčių sėkmingai pagydyti hepatitą C.

Parengtas uždegiminių žarnų ligų gydymo aprašas, kurio pagrindu tikimės biologinių vaistų įtraukimo į kompensuojamųjų vaistų A sąrašą.

Didėja kepenų transplantacijų apimtys. Jos atliekamos Vilniaus ir Kauno klinikose. Dar kartą norėtumėme aptarti transplantacijos indikacijas, kad ligoniai kuo greičiau patektų į laukiančiųjų transplantacijos sąrašą.

Storosios žarnos vėžio prevencinė programa – tai bendras mūsų, gastroenterologų ir šeimos gydytojų, darbas. Konferencijoje bus aptarti šio darbo rezultatai.

Pastarosiomis savaitėmis pasirodė nealkoholinės suriebėjusių kepenų ligos diagnostikos, gydymo ir stebėjimo rekomendacijos. 218 ekspertų iš 91 pasaulio šalies darbo rezultatas buvo publikuotas prestižiniame žurnale Nature. Džiugu, kad šiame tarptautiniame konsorciume dalyvavo ir Lietuva. Mūsų šaliai atstovavo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centras.

Noriu pasidžiaugti, kad žurnale aprašytos ir naujausios tarptautinės kepenų ligų neinvazinių tyrimo metodų gairės, tik ką paskelbtos Europos asociacijos kepenų ligoms tirti žurnale.

Visiems žurnalo skaitytojams linkiu sėkmingai baigti šiuos metus ir naujų laimėjimų ateinančiaisiais!

Komentarai išjungti.